Prosinec 2010

Merry Christmas

24. prosince 2010 v 8:00 | Nat |  Oznámení
christmas
Ahoj...Omlouvám se...vím, že jsem už delší chvíli nepřidala žádnou kapitolu a abych se přiznala asni ještě žádnou nemám napsanou mám ji v bloku, ale furt ji nejsem schopná přepsat..snad si na ni teď najdu čas. Bylo toho teď moc...škola, příjmačky, tréningy a  do toho moje záliba v knížkách...:D Fakt nebyl čas....

Všem Vám přeju krásné, veselé a bohaté Vánoce! Užijte si je. A ať dostanete to, co jste chtěli ze všeho nejevíc... :) ;-) =O)
Krásné Vánoce !                                                                                              Nat
                      
mch

Vampýrská Akademie 6: Poslední oběť

12. prosince 2010 v 12:44 | Nat |  Books
books


Spoiler!!!


Originální název: Vampire Academy6: Last sacrifice

Autor: Richell Mead


O čem je? : Celý děj začíná zhruba týden po slyšení ve vězení. Rose Příjde navštívit Abe- její otec. Celý to pokračuje tak, že Lissa a celá parta naplánují Rosin útěk. Jediný z nich, kdo s ní bude utíkat..je Dimitrij. Cestou zneškodní pár strážců, kteří jsou na ně nasazeni. Později potkávají Sydney- Alchymisku a Rosinu kamarádku, kterou potkala v Rusku. . Spolu se vydávají hledat Lissina sourozence. Stopy vedou k Sonye Karpové- Rosině býválé učitelce, která se přeměnila ve strigoje.Nechybí opět ani zápletka Rose-Dimitrij, kteří si uvědomují své city k sobě. Do všeho se zamotá Viktor Daškov se svým bratrem Robertem Doru a Robert Sonyu přemění zpět v morojku.  Sonya je po pár problémech dovede až k domu Mastránů. Rose zjišťuje, že Jill je sestrou Lissy a chce ji odvést na kurty aby Lissa mohla zasedat v radě a mohla kandidovat na královnu. Po dalších nástraháh a intrikách z řad Daškových se vracejí zpět na Královský dvůr. po cestě ještě zjistí, kdo je opravdový vrah královny. Když se objěví při volbách krále nebo královny, Rose všem odhalí, že Jill je Lissina sestra-tudíž Lissa se může stát královnou. Poté jim odhalí opravdového vraha Královny....někoho, od koho by to někdo ani v nejmenším nečekal--- Taša Ozerová- teta Christiana. Po té  nastane rozruch a Taša se snaží zabít Lissu- Rose jí ovšem stoupne do cesty a nechá tak postřelit sebe...Poté se Rose probírá v jednou z velkých pokojů v palácim a vedle ní je Dimitrij. Dozvídá se, že Lissa se stala královnou a že Rose je její strážkyně a že Dimitrij byl přidělen k Christianovi, tudíž budou většinu času spolu.  Rose také zjišťuje, že se stratilo také jejich pouto.Celá knížka končí při korunovaci po krátkém dialogu Rose, Dimky, jejího otce a matky...Celá knížka končí šťastně a už teď je známo, že v létě naváže Spinn-off serií Bloodlines. Která bude psaná z více pohledů jako třeba Sydney ale také úplně nových postav...

Můj názor: Nejlepší díl ze všech... Jsem ráda jak to celé skončilo...Takže doporučuju přečíst! 


va6

V češtině vychází někdy na jaře... :-) =O)

Vampýrská Akademie 5: Spoutáni magií

12. prosince 2010 v 12:20
books

Originální název: Vampire Academy 5: Spirit bound

Autor: Richell Mead


O čem je?: 
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná… Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná? 


                                                                                                                               Zdroj

Můj názor: knížka se konečně začíná vyjasňovat, je tam napetí, padlá láska...a pak zrada... Tím knížka končí...6 dílu jsem se nemohla dočkat...recenzi vložím ještě dnes ale bacha! Bude to spoiler!!! bude napsán mými vlastními slovy...

va5


Vampýrská Akademie 4: Krvavý slib

12. prosince 2010 v 12:14 | Nat |  Books

books

Originální Název: Vampire Academi: Blood promise

Autor: Richell Mead

O čem je? Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

Můj názor: Knížka je ze začátku podle mě nudná, protože tam není Dimitrij, ale jakmile se objeví celý děj je najednou úplný, zajímavý, nebezpečný... Jinak rozhodně stojí za koupení...K pochopení celkového děje...:)   


                                                                                                               Zdrojva4

P.S. oficiální cover mám jako lay...:)

Vampýrská akademie 3: Stínem políbená

12. prosince 2010 v 12:03 | Nat |  Books
books


Originální název:  Vampire Academy: Shadow Kiss

Autor: Richell Mead

O čem je? 
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.

Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!

Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij? 

Můj názor: Byl to můj nejoblíbenější díl, dokud jsem si nepřečetla Last sacrifice... Jinak je to opět skvěle napsané, napětí, romantika..a nakonci samozřejmě zvrat... :)

p.s. pokud jste trochu zběhlejší v angličtině, přečtěte si ji v aj, je to mnohem lepší...a Meadová ma celkem jednoduchý styl psaní... :)
                                                                                                                              Zdroj


va3