Unearthly (Unearthly #1)

30. ledna 2011 v 13:20 | Nat |  Books
books
Zase se jednou ozývám...A opět s knížkou, kterou jsem včera přečetla...Vyšla teprve 4.ledna v Americe, a já na ni před pár dny narazila a přečetla ji za dva dny, nejsou to upíří, ale stejně to stojí za to =O)Název: Unearthly- Nadpozemský/á

Autor: Cynthia Hand

O čem je?

Na začátku, je tu kluk stojící mezi stromy...

Clara Gardnerová už zjistila, že je z části anděl. To, že má andělskou krev, která ji koluje v žilách, ji nedělá pouze chytřejší, silnější a rychlejší než lidi( Slovo, které se na ni už nehodí), ale znamená to, že má Cíl, něco kvůli čemu je na Zemi. Musí zjistit co to je, i když to není zrovna lehké.

Její vize o zuřícím lesním požáru a svůdném cizinci ji zavedou do nové školy a do nového města.Když potkává Christiana, který jak se ukazuje, je kluk jejich snů(a to doslova), Všechno se zdá, že zapadá a také ne. Ale je tu jiný kluk, Tucker, který apeluje na její méně andělskou stránku.(pozn. překladatele...jak já toho kluka nesnáším!)

Jak se Clara snaží najít svoji cestu ve světě, který nechápe, setkává se s nevýdanými  nebezpečími a volbami, které si myslela, že nikdy nebude muset dělat...- Mezi upřímností a klamem, Láskou a povinností, dobrem a zlem. Když oheň z její vize konečně vzplane, bude Clara připravena čelit svému osudu?

Můj názor: Knížka se mi rozhodně líbila. Skvěle se četla, byla napínavá a rozhodně zajímavě skončila...bude celá řada..tak se necháme překvapit...už se nemůžu dočkat další části...:)
Takže pokud jste lepší angličtináři, rozhodně doporučuju přečíst! :)

                                                                                                                     Zdroj
                                                                                                                     Překlad: Má maličkost

Tady je ještě cover...mě se rozhodně líbí :)

unearthly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 30. ledna 2011 v 14:14 | Reagovat

Kulím oči... Další knížka přečtená v originále? Fíha!
Jestli vyjde v ČR, určitě si ji přečtu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama