Únor 2011

Vampire Kisses (Vampire Kisses #1)

27. února 2011 v 20:24 | Nat |  Books
Další.... :)

Název: Vampire Kisses


O čem je? : V jejím malém městě- přezdívaném Dullsvile- šestnáctiletá Raven- upírama poblázněná gotička je vyvrhel. Ale ne na dlouho.
Poutavé a plný zvěstí- sídlo na vrcholku Bensonova kopce tu stálo po roku prázdé a vybydlené. To bylo, dokud se neobjevil záhadný a zvláštní nový obyvatel. Kdo jsou tihle hrůzostrašní lidé? A hlavně ten krásný, tmavý a nepolapitelný Alexander Sterling. Nebo raději- co jsou? Může ve skutečnosti město žvatlat pravdu? Jsou to upíří? Raven, která tajně prahne po Upířím polibku riskuje svou smrtelnost a Alexandrovu Milující víru umírá aby odhalila pravdu.


Překlad: Moje maličkost


Můj názor: Knížka je zvláštní sama o sobě, ale pěkně zvláštní. A když pominu všechny ty iracionální prkotiny co autorka popisuje, je tu velice dobrá knížka, srandovní, napínavá, tajemná... Rozhodně stojí za to si ji přečíst.
Blue is for nightmares (Blue is for Nightmares #1)

27. února 2011 v 20:00 | Nat |  Books
Další knížka, na kterou mě navedl hlavně cover, tentokrát v češtině, bohužel další dilí, ačkoli v angličtině jsou v Česku ještě nebyly vydány...

Název: Blue is for nightmares- Modrá je barva nočních děsů

Autor: Laurie Faria Stolarz

O čem je? :Stacey se začnou zdát děsivé sny. Není to poprvé a o to větší strach Stacey má. Teď jde o její nejlepší kamarádku a spolubydlící, všemi kluky obdivovanou krásnou Dreu. Stacey si je jistá, že jí hrozí nebezpečí, protože v jejích snech se objevují symboly smrti. Vestrhujícím příběhu, ve kterém jde o přátelství, důvěru, ale hlavně o život, se Stacey vyrovnává se svým dědictvím čar a kouzel a rozplétá složitou síť tajemství svých nejbližších.


Můj názor: Knížku jsem si přečetla havnš kvůli coveru...Není nijak extra úžasná, ano je napínavá, ale svým způsobem zvláštně napsaná, občas si musíte něco přečíst několikrát do kola aby jste pochopili. Přijde mi trochu ujetý i to, že se počurává v posteli i když vedle ní leží kluk, zvláštní je i způsob jakým autorka popisuje situace a nevíc ci všechno, knížka není špatná, ale rozhodně mě nenadchla tak jako třeba Vampýrská akademie, od které jsem se nemohla odtrhnout, nebo Unearthly....


Americký cover a český jsou si jaky jako jedny z mála podobné, mají rozdílný akorát styl písma....Once a witch( Witch#1)

27. února 2011 v 19:41 | Nat |  Books
Po delší době sem tu zase s knihou, kterou jsem nedávno přečetla. Líbila se mi a proto sávám recenzi.

Harry Potter a relikvie smrti Trailer

4. února 2011 v 11:38 | Nat |  videa
avatar- blood promise
Na netu jsem našla trailer k oběma částím HP dohromady...Myslím, že se máme rozhodně na co těšit! Rozhodně se mi to líbí...Tady ho vkládám, jak s anglickým textem tak s českým..Je to tak, jak jsem tomu rozuměla já...takže kdybych se v anglické části spletla..tak se prosím nezlobte...:)
 Deatheater: No sign of him my lord.Voldemort: Harry Potter the boy who lived. Come to die.


Voldemort : Why do you live?

Harry:  Because I have something what worth livin´ for.


Voldemort : Only I can live forever.


---------------------------------------------------------------------
Překlad:

Smrtijed: Nikde ho nevídím, pane.


Voldemort: Harry Potter, chlapec, který přežil. Přiď zemřít.


Voldemort:Proč žiješ?

Harry:Protože mám něco, co stojí za to, abych žil.


Voldemort:Jedině já můžu žít navždy.                                                                ZDROJ VIDEA